top of page

CHEMICKÝ PEELING

HLAVNÉ ÚČINKY:

  • hĺbková obnova a omladenie pleti

  • rozjasnenie unavenej pleti

  • podpora hydratácie pokožky

  • odstránenie pigmentových škvŕn a nečistôt

  • vyhladenie hlbších vrások a spomalenie procesu starnutia pokožky

  • zlepšenie stavu akné a vyhladenie jaziev po akné 

  • lifting a zjemnenie pokožky

  • zmenšenie veľkosti pórov

  • redukcia stareckých škvŕn a zosvetlenie pigmentovanej pokožky

Screenshot 2020-10-08 at 21.13.04.png

ČO JE TO CHEMICKÝ PEELING ?

Chemický peeling je procedúra, ktorá zlepšuje stav pokožky, stimuluje regeneráciu epidermy a remodeluje corium (vláknitá vrstva pokožky pod kožou). Kombinácia aktívnych peelingových kyselín preniká do niekoľkých vrstiev pokožky. Výsledkom je obnovená, revitalizovaná pokožka - nová pokožka je hladšia, menej vráskavá, zlepšuje sa vzhľad a pocit z pokožky.

Na dosiahnutie optimálnych výsledkov odporúčame 3 - 5 ošetrení (s intervalom 4 týždne medzi jednotlivými ošetreniami). Všetko závisí od typu vašej pokožky, obtiažnosti problému a požadovaného účinku.

SNÍVATE O MLADISTVEJ A BEZCHYBNEJ PLETI ?

V salóne používame lekársku kozmetika MCCM, je to inovatívna značka, kotorá sa už celú dekádu venuje výskumu vývoja svojich výrobkov tak, aby vám poskytli zdravšiu, mladšiu a krajšiu pokožku.Chemický peeling patrí k obľúbeným neinvazívnym ošetreniam. Je vhodný pre všetky typy pleti, pre ženy aj mužov bez ohľadu na vek. Chemický peeling lieči určité typy akné (vrátane jaziev po akné), redukuje starecké škvrny, pehy a tmavé škvrny (melazma) v dôsledku tehotenstva alebo užívania antikoncepčných tabliet, prispieva k tvorbe stimulujúcich, kolagénových a elastických vlákien kyseliny hyalurónovej. Exfoliuje vrásky okolo očí, posilňuje jemnú a tenkú citlivú pokožku, hlboko hydratuje a zlepšuje výživu pokožky.

page_1_thumb_large.jpg
403c5017059c977f31abe5d43c85ccef_edited_

ČO ROBIŤ PRED OŠETRENIM CHEMICKÝM PEELINGOM ?

Typ a intenzitu chemického peelingu je potrebné pred ošetrením konzultovať s našou kozmetičkou. Berieme do úvahy nielen stav pokožky, ale aj vaše očakávania. Čím silnejší je peeling, tým väčšie sú výsledky, ale tiež sa zvýši doba hojenia.

Pred chemickým peelingom nepoužívajte žiadne kozmetické masky, iné druhy peelingu alebo dermabrázie. Pred ošetrením tiež nedepilujte oblasti tváre. Rovnako nie je vhodné robiť ďalšie kozmetické ošetrenie pred aplikáciou chemického peelingu.

PO CHEMICKOM PEELINGU:

 

Správna starostlivosť o pokožku po peelingu je veľmi dôležitá, postupujte podľa pokynov kozmetičky. Táto starostlivosť môže urýchliť hojenie, pomôcť dosiahnuť dlhšie výsledky, zabrániť infekcii a vyhnúť sa farebným zmenám v ošetrenej oblasti spôsobeným slnečným žiarením. Vaša pokožka bude mierne červená a môžu sa objaviť malé záhyby. Počas 5-14 dní sa pokožka začne jemne odlupovať. Ako vedľajší účinok stredne hlbokého a hlbokého chemického peelingu sa môže vyskytnúť zápal alebo strata farby pokožky. Ošetrené oblasti vyvinú novú pokožku asi päť až sedem dní po stredne chemickom pílingu. Pílingové ošetrenie zvyšuje citlivosť pokožky na UV svetlo. Po ukončení lúpania by sa mal krém na opaľovanie používať každý deň. Je pravdepodobnejšie, že novú pokožku poškodí slnko. Pretože sa jedná o neinvazívny postup, je možné pokračovať v bežnej životnej rutine. Líčenie pomôže skryť možné začervenanie počas prvých dní po zákroku.

bottom of page